Dit zijn de leukste evenementen in februari

Dit zijn de leukste evenementen in februari

Wat valt er te doen en te beleven voor jou als wielerliefhebber de komende maand? Hier vind je de leukste activiteiten in februari!

Il Magistrale Castle Cross

Zaterdag 8 februari 2025 • Amerongen

Stoempers en modderliefhebbers opgelet: op 8 februari is het weer tijd voor de Castle Cross in de uiterwaarden van Amerongen. Een uitdagende fun veldrit waar iedereen aan mee kan doen. 

Plezier staat voorop tijdens deze cross, en daarom maakt het niet uit welke fiets je meeneemt. (Al zijn dikke banden wel een aanrader…) De huldiging na afloop vind plaats in wielercafé De Proloog.

Meer weten over deze dag? Hier lees je hoe je meedoet.

Castle Cross Amerongen

Fiets en Wandelbeurs

Vrijdag 14 t/m zondag 16 februari 2025 • Utrecht

Tijdens de Fiets en Wandelbeurs kom je als fanatieke fietser (of wandelaar) weer alles te weten over routes, materiaal en bestemmingen. Het gehele weekend zijn er lezingen en workshops die je kunt bezoeken, en extra aandacht is er dit jaar voor Duitsland, het themaland.

Zin om de Fiets en Wandelbeurs te bezoeken? Het volledige programma bekijk je hier

Duitsland is dit jaar het themaland tijdens de Fiets en Wandelbeurs.

Lezing Van Bolivia naar Vuurland

Woensdag 19 februari 2025 • Utrecht

Afgelopen winter fietste Rosa van Walbeek van Bolivia naar het zuidelijkste puntje van Argentinië. Een bijzondere fietsreis door een indrukwekkend landschap. Hoe die reis verliep vertelt ze aan de hand van foto’s. 

Wat Rosa leerde van dit avontuur kom je daarnaast ook te weten. Dan gaat het over lessen over comfort bijvoorbeeld, maar ook de magie die je ervaart wanneer je je openstelt voor het onbekende. 

De lezing vindt plaats bij Beagle Bikes in Utrecht. Jezelf aanmelden voor deze lezing kan hier

Literair Wielercafé

Vrijdag 21 februari 2025 • Roden

Op 21 februari organiseert fietsenwinkel Velodroom in Roden een literair wielercafé met schrijver Frank Heinen en lokale (anti)held Steven Willemsen. 

De avond staat in het teken van Franks nieuwe boek Uit Koers 2. In dit boek vertelt Heinen – net zoals in het eerste deel – op heldere en geestige wijze over vergeten wielrenners met een bijzonder levensverhaal.

Na een ongetwijfeld boeiend gesprek is het tijd voor een kleine wielerquiz en vragenronde, en een gezellige eindborrel en signeersessie horen er uiteraard ook bij. 

Wil jij dit literaire wielercafé in Roden bijwonen? Hier vind je alle info.

Gooische Strade Bianche

Zaterdag 22 februari 2025 • Soest

Zin in een mooi gravelavontuur de komende maand? Dan moet je in Soest zijn, want daar vind op 22 februari de twaalfde editie plaats van de Gooische Strade Bianche. 

Je geniet tijdens deze dag van de mooiste bossen en heidevelden in de buurt van onder meer Bussum, Huizen, Blaricum, Laren en Baarn. De grotendeels onverharde routes die je kunt fietsen zijn 60 en 90 kilometer, en na afloop is er alle gelegenheid om gezellig wat te eten en drinken.  

Klinkt goed? Check hier dan hoe je mee kunt doen.

Foto’s: In de kopgroep, Unsplash